Sekiz yıl önce, 22 Temmuz 2000 tarihinde, Bursa’da, 52 üye ile kutlu yolculuğuna çıkan Tarihi Kentler Birliği kafilesi, Anadolu’nun farklı bölgelerinde gerçekleştirdiği buluşmalar ve seminerlerle, tarihi, kültürel ve doğal mirasımıza sahip çıkma konusunda bilgilenme ve bilinçlenme çalışmalarını sürdürmektedir.

Yasal altyapısı olarak bir mahalli idare kuruluşu olan birliğimiz her mahalli idari seçiminden sonra meclisi ve yönetimi ile yeniden şekillenmekte yeni bir heyecan ve şevkle bu önemli çalışmalarına devam etmektedir. Bu arada kuruluşundan bu yana her dönemin ve yönetimin belleğimizde ve kuruluşumuzda derin izler bıraktığı düşüncesinden hareketle emeği geçenleri tarihe mal etmek ve kurumsal arşivi oluşturmak için bugün itibari ile meclisimizde ve yönetimimizde görev alan üyemiz olan Tarihi Kentler Birliği üyesi Belediye Başkanlarımız ve Belediye meclislerince seçilerek Birlik Meclisinde görev alan meclis üyelerimizin yer aldığı bir albüm çalışması başlatmış bulunuyoruz.

Aşağıdaki linkte yer alan dosyayı doldurarak 2 adet vesikalık fotoğraf (5×7 boyutunda) ile birlikte en geç 31.12.2008 tarihine kadar, birlik merkezimize göndermenizi rica ederim.

Mehmet Özhaseki
Tarihi Kentler Birliği Başkanı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı
Dosyaya ulaşmak için lütfen tıklayınız
e-mail ile gönderileriniz için:
mustafa.taskin@tarihikentlerbirligi.org
mtaskin44@gmail.com