Tarihi Kentler Birliği’nin 9–11 Mayıs Bursa Buluşması’nı takiben 11–15 Mayıs 2008 tarihleri arasında; tarihi ve kültürel dokunun korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması çalışmalarını yerinde görmek ve incelemek amacıyla Suriye’nin Şam, Palmira, Humus, Hama ve Halep şehirlerine gezi düzenlenecektir.

Tarihi Kentler Birliği’ne üye belediyelerin sadece Belediye Başkanlarının ücretleri Tarihi Kentler Birliği tarafından karşılanacak olup, eşlerinin veya beraberlerinde getirmek isteyecekleri kişinin ücretleri ise kendileri tarafından karşılanacaktır. Ücretleri kendileri tarafından karşılanacak olanlar iki kişilik odada kalmak isteyenler kişi başı 1565 YTL, iki kişilik odalarda tek kişi kalmak isteyenler ise 1730 YTL.

Ödemelerin en geç 18 Nisan 2008 tarihine kadar aşağıda belirtilen Türk Lirası hesap numarasına yatırılması gerekmektedir. Banka dekontlarına paranın hangi belediye tarafından yatırıldığı, katılımcıların isimleri ve yurt dışı gezisi için yatırıldığı belirtilmelidir.
Programımıza katılacak olan belediye başkanlarımızın ve ücretlerini yatırarak gelecek olan misafirlerimizin, katılacaklarını bir üst yazı ile Birliğimize bildirmeleri gerekmektedir.

Üst yazı ile birlikte misafirlerimizin yatırdıkları parayı belgeleyen banka dekontu aşağıda belirtilen faks numarasına en geç 18 Nisan 2008 tarihine kadar fakslanması gerekmektedir. 18 Nisan 2008 tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Banka hesap no:
T.C. TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ
Ziraat Bankası Emirgan Şubesi
Şube Kodu    : 0937
Hesap No      : 32439469-5061

Tarihi Kentler Birliği Faks: 0212-277 41 64

Not: 
Uçaklardaki ve otellerdeki kapasite problemleri ve gezinin faydalı geçebilmesi için gerekli olan maksimum sayıyı aşmamamız için geziye eşler dahil her belediye adına en fazla iki (2) kişi katılabilecektir.