Cumhuriyet Kenti Karabük!

Mimarlar Odası Karabük Temsilciliği Çebioğlu Sineması’nda sunum yapacak. Karabük Demir Çelik Fabrikası’nın kent içinde kent yarattığına tanık olunaraktan Sinema binasının önüne geliniyor:

Çebioğlu Sineması dış ve iç görünüş…

Duvarda Kuş evi!

Fuaye’de İstanbul grubundan Prof. Dr. Coşkun Özdemir, Arkeolog Refik Duru, Sühran Belli, Prof. Dr. Oktay Belli…

Solda Oktay Akbal (Cumhuriyet), İbrahim Günel (Radikal) sohbet ediyorlar hazırlıkların tamamlanması beklenirken…

(İbrahim Günel’in Safranbolu Buluşması vesilesi ile 28 Ocak 2004 tarihli Radikal’de tam sayfa verdiği TKB 2003 Ödülleri haberinin İnternet versiyonu için tıklayınız:

http://www.radikal.com.tr/veriler/2004/01/28/haber_104182.php)

Mimarlar Odası Karabük Temsilcisi Mehtap Başaran, Giresun ve Karabük Valileri de salonu onurlandırınca sunumu başlatıyor…

Kabataş Lisesi Müdürü Korel Haksun… Bir zamanlar Demir Çelik Lisesi’ni de yönetmiş…

Mimar Yavuz İnce… Bu yöredeki koruma planlarına çok emek veren…

İstanbul adeta bir kar travması yaşadığından bizim grup Karabük etkinliğini buraya kadar izleyebiliyor. Neredeyse öğlen olmuş. TÜRSAB’ın bu etkinliğe bir katkı olarak kullanımımıza verdiği otobüsün kaptanları da bir an önce yola çıkmak istiyorlar…

Çebioğlu Sinemasını terketmeden önce bir sürprizle karşılaşıyoruz! Fuayenin yan koridorlarından birinde bir internet havuzu! Çocuklar harıl harıl uğraşıyorlar. Kimi oyun oynuyor, kimi geziniyor ama hepsi de inanılmaz yoğunlaşmış ekranına. Top patlasa duymayacaklar. Başlarındaki Ağabeye soruyorum, Bu ne iş?

-Sinemaya gelen büyüklerini beklerken burada internete giriyor bu küçükler diyor…

Sonra otobümüsüze biniyoruz…

ÇEKÜL Kemaliye grubundan Kadriye Hanım, gidiş yolunda ev yapımı kurabiyeler, Safranbolu’da güneşte kurtulmuş Kemaliye dutlarından dağıttığı gibi, şimdi de kaşla göz arasında aldıkları Karabük simitinden dağıtıyor.

Karabük’teki sunumlarını kısa kesen Haksun ve İnce otobüste anlatmaya devam ediyorlar…

Kardemir:

Ve Bolu Dağı…