ÇEKÜL Akademinin Mart ayında başlattığı ve 3 modülü geride bıraktığı “Alan Yönetimi Eğitim Programları” güz döneminde kaldığı yerden devam ediyor. 16-18 Eylül tarihleri arasında Şerifler Yalısında yapılan 4. modül,  Yönetici Danışmanı Hamdi Özgan’ın fasilitasyon eğitimiyle başladı. Ardından Alan Yönetimi Uzmanı Yaşagül Ekinci Danışan, adaylık dosyasının UNESCO’ya iletilmesi sonrasında uluslararası sürecin yönetimi, UNESCO ve ICOMOS’un dünya miraslarını izleme süreci, ICOMOS Türkiye ve UNESCO Milli Komitesinin dünya miraslarını izlemeye yöntemlerini anlattı.

1.gün Yaşagül sunum (4)

Eğitimin 2. ve 3. gününde ise Hamdi Özgan dünyadaki değişim yönetimi modellerinden bahsederek başarılı bir ekip çalışması yürütülmesi için geliştirilen, Bal Değişim Yönetimi Modelini anlattı.

1.gün h.ö fasilitasyon (53)

Bir sonraki Alan Yönetimi modülü, teknik inceleme ve vaka analizi kapsamında Bursa’da 13-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

1.gün h.ö fasilitasyon (45) 1.gün h.ö fasilitasyon (7) 1.gün Yaşagül sunum (1) 1.gün h.ö fasilitasyon (2)

 

Taşınma sürecinde olduğumuz için 24 Ekim 2023 tarihinden başlayarak Tarihi Kentler Birliği Eğitimleri hakkında bilgi almak, eğitimlere kayıt olmak için 0 542 298 90 91 numaralı telefonu ve akademi@cekulvakfi.org.tr e-posta adresini kullanabilirsiniz