ÇEKÜL Vakfı Yüksek Danışma Kurulu Üyesi ve ÇEKÜL Çarşamba Kent Toplantıları Koordinatörü Hurşit Arslan, koronavirüsü nedeniyle aramızdan ayrıldı.

Tarihi Kentler Birliğinin Anadolu kentlerinde yürüttüğü toplantı, seminer ve buluşmalarında koruma bilincinin yaygınlaşması için büyük emek veren, alan gezilerinde KUDEB uzmanlarının hazırladığı koruma proje ve uygulamalarını yerinde inceleyerek bilgisini, tecrübesini paylaşan Hurşit Arslan’ı saygı ve sevgiyle anıyoruz. Ailesine ve sevenlerine sabır dileriz.

Hurşit Arslan Anasına Hatıra Ormanı

ÇEKÜL Çarşamba Kent Toplantılarının gönüllü uzmanları, Arslan’ın anısına herkesi fidan dikmeye davet etti: “Çok sevgili dostumuz, mesai arkadaşımız Hurşit Arslan’ı koronavirüs nedeniyle kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. O, Anadolu mirasının korunmasına kendini adamış neferlerden biriydi. Yorulmadan, usanmadan doğal ve kültürel mirasın yaşatılması, gelecek kuşaklara ulaşması için tüm bilgi birikimini ve tecrübesini, ayrım yapmadan herkesle paylaştı.

ÇEKÜL Vakfının ve Tarihi Kentler Birliğinin gönüllü danışmanlığını yürütürken, alanda çalışan koruma uzmanlarını destekleyerek moral verdi, sorunlarla baş etmeleri için teşvik etti, örnek oldu, çözüm yolları sundu. Emeklerini ödeyemeyiz. Hurşit Arslan’ın adını, ÇEKÜL Vakfının ağaçlandırma programı olan 7 Ağaç Ormanlarında hep birlikte yaşatalım. Tüm arkadaşlarımızı, dostlarımızı, fidan bağışına davet ediyoruz. Yapacağınız bağışlarla, 7 Ağaç Ormanlarının Kırklareli dikim sahasında ‘Hurşit Arslan Hatıra Ormanı’ oluşturulacak.” Alp Arısoy, Asım Güzelbey, Aydan Hacaloğlu, Erden Güven, Hasan Özgen,Namık Kemal Döleneken, Şeyda Arguner Dana, Metin Keskin, Metin Sözen, Mithat Kırayoğlu, Nadir Mutluer, Nüvit Bayar, Sezer Cihan, Sinan Polvan, Timur Çelik, Zafer Okuducu.

Fidan dikmek için:  

https://bit.ly/hursitarslanormani