Tüm dünyayı etkileyen COVİD-19 salgını nedeniyle kendimizi, dostlarımız ve çalışma ortaklarımızı korumak üzere ara verdiğimiz eğitimlere, tüm tedbirlere uymaya azami dikkat göstermek kaydıyla, kaldığımız yerden devam ediyoruz.

ÇEKÜL Akademinin, Tarihi Kentler Birliğine üye belediyelerin kentsel stratejiler, KUDEB, kültürel mirasın korunması ve TKB’nin düzenlediği yarışmalar için proje hazırlayan/uygulayan uzmanlarına yönelik hazırladığı Kentsel Koruma Eğitimleri Programı başlıyor. Katılımın ücretsiz olduğu programın ilk eğitim başlığı “Restorasyon İşlerinde İhale Süreci ve Hakediş Uygulamaları”. İsmail Önel’in vereceği eğitim, 22-24 Temmuz tarihlerinde Şerifler Yalısında gerçekleştirilecek.

Program, Dr. Alp Arısoy’un yürüteceği “Koruma Alanları İçin Kentsel Tasarım Rehberi”; A. Nüvit Bayer’in yürüteceği “Yapı Özelliklerine Göre Müdahale Teknikleri”; Y. Metin Keskin’in yürüteceği “Tarihi Yapılarda İşlevlendirmeye Yönelik Yaklaşımlar ve Tarihi Dokularda Yeni Yapı Tasarımı” ile devam edecek ve son olarak Eylül ayında yapılacak “UNESCO Dünya Mirası ve Yerel Yönetimler” konulu eğitimle tamamlanacak.

Kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için:

TKB Kültürel ve Kentsel Koruma Eğitimleri 2020, Bahar Dönemi